دستگاه حضور و غیاب

دستگاه حضور و غیاب

دستگاه حضور و غیاب نقش مهمی در سیستم های مدیریتی سازمان ها و شرکت ها دارد و هر مجموعه ای به فراخور تعداد پرسنل و نوع محصولی که تولید می کند و یا نوع خدماتی که ارائه می دهد ، از انواع گوناگون این دستگاه ها استفاده می کند.

انواع دستگاه حضور و غیاب

از گذشته تا کنون حضور و غیاب در کسب و کارها به روش های مختلفی انجام می شده است.برخی از این سازمان ها به صورت دستی ، برخی دیگر با کارت شناسایی و برخی از روش های جدیدتر برای حضور و غیاب استفاده می کنند که هر یک از این روش های حضور و غیاب مزایا و معایب خاص خود را دارند.

امروزه تولیدکنندگان دستگاه های کنترل تردد اقدام به تولید انواع مختلفی از دستگاه های حضور و غیاب نموده اند که ثبت تردد و ورود و خروج در این دستگاه ها به سه روش صورت می گیرد:

  • ثبت تردد با استفاده از کد

دستگاه های حضور و غیاب که در این دسته قرار می گیرند خود به دو دسته دستگاه های کارت خوان و دستگاه های رمزی تقسیم می شوند.

  1. دستگاه های کارت خوان:
    دستگاه های کارتی از قدیمی ترین انواع دستگاه های حضور وغیاب به شمار می روند و در بسیاری از سازمان ها مورد استفاده قرار می گیرند.این دستگاه ها بدین صورت عمل می کنند که به هر فرد از اعضای سازمان یک کارت حاوی کد یکتا و از نوع بارکدی ، مغناطیسی و RFID داده می شود که با قراردادن این کارت نزدیک دستگاه ، سیستم کارت خوان آن از طریق امواج الکترومغناطیسی فرد را شناسایی و مشخصات مندرج بر روی کارت را همراه با زمان تردد ثبت می کند.
  2. دستگاه های رمزی:هنگام استفاده از این نوع دستگاه ها به هر فرد شاغل در سازمان یک رمز اختصاصی داده می شود و هر فرد با وارد کردن رمز خود توسط صفحه کلید موجود روی دستگاه زمان تردد خود را ثبت می کند.

 

  • ثبت تردد با استفاده از تکنولوژی بیومتریک

نحوه ی ثبت تردد در این دستگاه ها بر اساس اجزا بدن است.یک سیستم بیومتریک از ویژگیهای فیزیولوژی انسان مانند چهره ، اثر انگشت ، عنبیه چشم ، اثر کف دست و…. استفاده می کنند.

  • ثبت تردد به صورت ترکیبی

این دستگاه ها از دو یا چند قابلیت برای ثبت تردد کاکنان بهره می برند.رایج ترین انواع این دستگاه ها از ترکیب کارت و اثر انگشت برای ثبت تردد ها استفاده می کنند و انواع دیگری نیز هستند که سیستم ثبت و شناسایی آنها مبتنی بر ترکیب کارت و تشخیص چهره یا ترکیب شناسایی چهره یا ترکیب شناسایی چهره و اثر انگشت و کارت و…. است.

جهت مشاهده  محصولات مشابه با دستگاه حضور و غیاب پالیزافزار در سایت الکتروتکنیک بالایی کلیک کنید.

« ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. جهت عضویت در پیج اینستاگرام ایران اسکن ویو روی لینک کلیک کنید. »

دستگاه حضور و غیاب پالیز افزار TFINGER-501 و دستگاه حضور و غیاب پالیز افزار مدل UFace302موجود در فروشگاه الکتروتکنیک بالایی تبریز