انواع دوربین مداربسته

انواع دوربین مداربسته:

اگر شخصی قصد خرید دوربین مداربسته  را داشته باشد، قبل از هر گونه اقدام باید با انواع دوربین مداربسته آشنا گردد. شرکت های تولید کننده دوربین های مداربسته را از نظر شکل ظاهری، کیفیت لنز و امکانات در انواع مختلفی دسته بندی و تولید میکنند. تا از این طریق بتوانند نیاز تمامی افراد با سلایق و نیازهای مختلف را برآورده کرده و در نتیجه فروش بیشتری داشته باشند. بدین ترتیب عدم آگاهی از وجود مدل های مختلف دوربین در بازار، ممکن است خریدار را به اشتباه بیاندازد. و این امر  منجر به صرف هزینه بیشتر در آینده جهت تهیه مجدد دوربین مناسب می شود.
اینکه چه مقدار سرمایه برای خرید دوربین در اختیار داشته و هدف از نصب این دوربین ها چه چیزی میباشد و محل نصب آنها کجاست، همه در انتخاب نوع دوربین موثر می باشند. درنتیجه هر فردی باید اطلاعات جامع و دقیقی در اختیار داشته باشد تا بداند کدام نوع دوربین برای او مناسب تر است و می تواد نیاز او برآورده کند. در ادامه به معرفی ۴ مدل از دوربین های مداربسته میپردازیم تا همه افراد بتوانند بهره کافی را از این مطلب ببرند.

دوربین مداربسته دام Dome

دوربین مداربسته دام Dome به نمونه ای از دوربین ها اطلاق می گردد که حالت گنبدی شکل داشته و دلیل نامگذاری آنها شکل ظاهری آنهاست. این نوع از دوربین ها به دو صورت آنالوگ و  تحت شبکه ساخته می شوند. کیفیت این نوع از دوربین ها از  ۲ مگاپیکسل تا ۱۲ مگاپیکسل متغیر میباشدد که بر حسب نیاز می توان کیفیت دوربین را انتخاب نمود. هر چه کیفیت دوربین بیشتر شود، قیمت آن نیز بالاتر میرود.
دوربین های دام دارای قابلیت دید در شب نیز هستند، بدین ترتیب انتخاب خوبی برای تمامی تایم شبانه روز هستند. با توجه به بدنه پلاستیکی دوربین های دام ، معمولا از این دوربینها در محیط های داخلی مانند فروشگاه ها ، منازل مسکونی، ادارات، هتل ها و… استفاده می گردد.

دوربین بولت BULLET

 بولت BULLET در واژه به معنای گلوله است. دلیل نامگذاری این نوع دوربین ها به خاطر شکل استوانه ای آنها می باشد. این نوع دوربین ها به نحوی طراحی شده اند که به راحتی قابل نصب هستند. نحوه طراحی این دوربین ها بگونه ای است که معمولا بر روی دیوار نصب می شوند، البته در صورت نیاز زیر سقف نیز می توان آنها را نصب نمود. قابلیت دید در شب و EXIR که مادون قرمز بوده، باعث شده تا بتوان در محیط هایی که تاریک مطلق بوده نیز از این دوربین ها استفاده نمود.
این دوربی نها دارای سه نوع لنز مختلف هستند لنز ثابت، موتورایز و وریفوکال. لنزهای ثابت، هیچ گونه تغییر زاویه و زوم را برای مصرف کننده به وجود نخواهد آورد. اما لنزهای وریفوکال به راحتی تغییر زاویه و زوم را انجام می دهند. در لنزهای موتورایز یک موتور برای تغییر زاویه و زوم از راه دور تعبیه گردیده است.

دوربین مداربسته اسپید دام

دوربین اسپید دام را می توان از پیشرفته ترین نمونه های دوربین مداربسته موجود در بازار نام برد. دوربین اسپید دام دارای قابلیت چرخش در جهت های مختلف است. زوم دیجیتال و اپتیکال از دیگر قابلیت های دوربین اسپید دام میباشد.  دوربین اسپید دام معمولا در محیط باز مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به کیفیت بالا برای نمایش پلاک خودرو از راه دور، اکثرا برای کنترل ترافیک و سایر موارد در نقاط مختلف شهرها این دوربین ها نصب می گردند.

 دوربین کیوب

کیوب را می توان مدرن ترین نوع از دوربین های مداربسته برشمرد. این مدل از دوربین ها دارای طراحی زیبا و منحصر به فردی هستند. بدین ترتیب به راحتی می توان از آنها در محیط های اداری و تجاری که زیبایی و شیک بودن حرف اول را می زند، استفاده نمود. این نوع دوربین ها دارای بدنه پلاستیکی و مناسب برای محیط های داخلی میباشند.

جهت مشاهده  محصولات مشابه با دوربین مداربسته در سایت الکتروتکنیک بالایی کلیک کنید.

« ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. جهت عضویت در پیج اینستاگرام ایران اسکن ویو روی لینک کلیک کنید. »